چهارشنبه 19 مرداد 1401

تبلیغات

تصویر تصادفی

01.jpg

هومان بابااولادی

بیوگرافی:
وی در محیطی فرهنگی – ورزشی به سال 1355 در شهرستان قزوین چشم به جهان گشود. آغاز آشنایی وی با هنر و ورزش از همان سالهای آغازین زندگی در کانون خانواده از پدر حاج شعبان بابااولادی که چهره ماندگار تاریخ کشتی ایران و جهان بود و مادر که مسئولیت آموزشی در آموزش و پرورش را بر عهده داشت، شکل گرفت. در واقع اولین استاد و مشوق هنری و ورزشی وی مرحوم پدر بود  که علاوه بر ورزش در زمینه هنر خوشنویسی و نقاشی نیز توانمند بود.

فعالیت خوشنویسی و اساتید:
در دوران تحصیلات دبیرستانی، آشنایی مقدمات کلاسیک خوشنویسی را به تاریخ 1370 در محضر استاد احمد پیله¬چی طی کرد. سال 1375 همراه گردید با آشنایی با نمونه خط هایی از اساتید بزرگ خوشنویسی  ایران این آشنایی فصل جدیدی در آموزشهای هنر اصیل خوشنویسی در خط نستعلیق را در پی داشت. در این سالها بدلیل مشغولیتهای تحصیلی در دانشگاه این آموزشها بصورت پیوسته انجام نپذیرفت تا به سال 1383 که با تشویقات و حمایت های استاد سید حیدر موسوی در خط نستعلیق و استاد علی آقا حسینی در خط شکسته نستعلیق در دیماه 1383 موفق به اخذ مدرک ممتاز از انجمن خوشنویسان ایران گردید.
وی از جمله خوشنویسانی است که با علاقه و پشتکارتوانست دوره های آزمون خوشنویسی انجمن خوشنویسان از مقطع خوش تا ممتاز را در مدت 18 ماه تکمیل نماید وی همراه با دقت در خطوط اساتیدی چون استاد غلامحسین امیرخانی و خطوط قدما و بهره گیری از راهنمایی های استاد امیراحمد فلسفی توانست در خرداد 1391 موفق به اخذ مدرک فوق ممتاز از انجمن خوشنویسان ایران گردد.

تحصیلات و فعالیتهای آموزشی و فرهنگی:
- دانشجوی دندانپزشکی
- دارای مدرک طب سنتی از مؤسسه تحقیقات حجامت ایران به سال 1385
نگارش آیاتی از سوره های قرآن در نمایشگاه های قرآن کریم:
سوره های: حمد – عصر – روم – سبأ – فصلت – زخرف – نوح – تین – اعراف – آل عمران – زمر
- رتبه اول در خط نستعلیق در نمایشگاه هنرجویی استان قزوین
- رتبه پنجم در خط نستعلیق در جشنواره فرهنگی هنری پژوهشی طریق جاوید
- رتبه پنجم در خط نستعلیق در جشنواره قرآنی صراط مستقیم
- نفر برگزیده دانشجویی در خط نستعلیق در جشنواره طریق جاوید
- نفر برگزیده و دریافت تقدیرنامه از سفیر جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه خوشنویسی ایرانی در کشور ارمنستان

حضور در:
- شانزدهمین جشنواره بین المللی قرآن کریم
- دومین و سومین جشنواره فرهنگی هنری سیره نبوی علوی
- سومین جشنواره ملی فرهنگی هنری طلیعه ظهور
- نخستین جشنواره فرهنگی هنری کریمه اهل بیت
- چهارمین، پنجمین و ششمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی
- ششمین جشنواره فرهنگی هنری پژوهشی طریقه جاوید
- نخستین جشنواره نگارش خطبه غدیر
- چهارمین جشنواره خوشنویسی وحدت آذربایجان
- دومین دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران
- دومین جشنواره ملی خوشنویسی خلیج فارس
- حضور در بیش از دهها نمایشگاه  گروهی در داخل و خارج از کشور 
-  در کارنامه هنری وی برگزاری 2 نمایشگاه شخصی در داخل و خارج از کشور دیده می شود که برگرفته از تعلیمات و آموزشهای اساتید وی میباشد.
در سال 1389 کتاب «شیوه نو در آموزش خط ریز تحریری» که با نگاهی جدید در آموزش خط تحریری نگاشته شد را به چاپ رسانید. از دیگر فعالیتهای فرهنگی و هنری وی میتوان به چاپ مقاله تحقیقی آموزشی در نشریه علمی فرهنگی «دانشجوی امروز» در کشور ارمنستان و چاپ  مقاله آموزشی «ساختار هنری خط نستعلیق» که برگرفته از تألیفات استاد جواد بختیاری بود و تدریس خوشنویسی در انجمن خوشنویسان استان قزوین و خارج از کشور ذکر نمود. وی مدرس رسمی انجمن خوشنویسان ایران بوده و در تاریخ 29/6/1391 از طرف ریاست محترم شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران به عنوان مسئول انجمن خوشنویسان ایران، شعبه ایروان پایتخت کشور ارمنستان منسوب گردید.
نکته پایانی آنکه وی آرزومند است همواره یکی از خادمین هنر خوشنویسی بوده و بتواند گامی در جهت اعتلای فرهنگ و هنر ایران زمین بردارد.کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن خوشنویسان قزوین می باشد
آدرس: قزوین، خیابان غیاث آباد، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، طبقه اول
تلفکس: 33686822-028   Email: info@qicc.ir


طراحی و برنامه نویسی: نگارستان هنر معاصر